7 gün 24 saat kanserde ikinci görüş için danışabilirsiniz

Bizi Arayın

+90 (506) 535 48 26

Hakkımızda

En iyi kanser tedavisi en iyi kanser bilgilerine hakim olma ve bunları paylaşabilme ile başlar. Prof. Dr. Mustafa Özdoğan, kişisel web sitesi drozdogan ile 2012’den beri kanser alanında en kapsamlı ve doğru bilgiyi internet ortamında paylaşma konusundaki deneyimini, ikincihekim.com adlı bu web sitesi ile daha öteye taşıyor.

Kanserin en iyilerini bir hastanede buluşturamayabilirsiniz, ama sanal ortamda bunu başabilirsiniz

Günümüzde kanser tedavisi, tek bir hekimin uzmanlık becerilerinin çok ötesine geçmiştir. Bununla birlikte kanser tek bir hastalık da değildir. En yaygın görülen 20 kanser türü dışında, tedavi yaklaşımları farklılıklar arz eden 150 ye yakın farklı kanser tanımlanmıştır. Alti tipleri ile bu rakam 600’leri bulmaktadır. Kanser olan her hasta, doğal olarak en iyi ve doğru tedavi hak eder. Peki, tek bir sağlık kurumunda aranılan tüm kanser tedavilerine ulaşılabilir mi? Sağlık kurumu ne kadar iyi ve iddialı hizmet sunarsa sunsun, alanında en iyi olan kanser uzmanlarını veya tüm ileri kanser teknolojileri tek çatı altında birleştirememektedir. Fakat biz bunu sanal kanser hastanemiz ile başardık. Nasıl mı?

“Zamanı gelen bir düşünceden daha güçlü birşey olamaz” sözü, sanal kanser hastanesi fikrini çok güzel bir şekilde anlatmaktadır. Bilişim teknolojilerinin geldiği nokta, kanser tedavinizle ilgili danışmanlık almanızın yanında, kanserle ilgili diğer birçok hizmeti de sanal ortamda almanıza olanak sağlamaktadır.

Doğru Tedavi Planına Giden Yol

Kanser gibi bir ciddi sağlık sorunu ile uğraşırken, en doğru tedavi planına ulaşma çabası bazen oldukça zorlayıcı olabilir. Tüm tedavi seçeneklerinizi öğrendiğinizden emin olmanın bir yolu, başka bir doktordan ikinci bir görüş istemektir. Birçok kişi bunu yapar ve çoğu doktor da hastasının ikinci görüş alma isteğini anlayışla karşılar. Unutmayın, iyi bir tedavi planı yapılması için her zaman fırsat vardır!

Tanınızı Doğrulayın

Tanıyı doğrulamak, sizin için doğru tedavi planının yapıldığı konusunda daha emin olmanızı sağlar. Birçok hastada ikinci bir görüşün, kanserin evresini, türünü veya tedavisini değiştirdiği gözlenmiştir.

İkinci Görüş Almaktan Çekinmeyin

Artık birçok hekim, tedaviye başlamadan önce görüş alınması konusunda teşvik edici olmaktalar. Doktorunuza güveniyor olabilirsiniz, fakat hangi tedavinin sizin için en iyi olduğunu anlamak için ikinci görüş yardımcı olabilir.

Tedavi Seçenekleriniz Olabilir

Bazı hastanelerde diğerlerinin sahip olduğu imkanlar bulunmayabilir. Başka bir sağlık sistemindeki bir hekimden görüş almak, ileri teknolojiye veya hastalığınıza özgü tedavilere ulaşmanızı sağlayabilir.